ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Дарда
Юрій Антонович

Випускник металургійного
факультету (1975 р.)

Генеральний директор
ТОВ «НВК «ІНТЕХСЕРВІС»
 

 
 

Народився 21 лютого 1953 р. у м. Костянтинівка Донецької області в родині інженера-металурга. Вже у п’ятирічному віці Юрій уперше побував біля прокатного верстата на заводі, і враження від процесу виробництва залишилося в нього на все життя. А вступити на металургійний факультет до Донецького політехнічного інституту вирішив за порадою шкільних друзів, тому з 1970 р. протягом п’яти років Юрій Антонович пліч-о-пліч навчався із товаришами в одній групі, опановуючи спеціальність «Обробка металів тиском». Усі були хорошими спортсменами, разом ходили в походи, співали пісні біля багаття. Ця дружба, випробувана роками, триває і до сьогодні.

Перший досвід металурга Юрій Дарда здобув ще студентом на виробничій практиці на Нікопольському південно-трубному заводі в 1973 р. Згодом, проходячи переддипломну практику на потужному заводі «Азовсталь» (м. Маріуполь) у 1974 р., продовжив набувати досвіду. Саме під час цієї практики Юрій Антонович зрозумів, яких показників можна досягти при організованій і злагодженій роботі бригад.

Після закінчення інституту у 1975 р. Ю. Дарда пішов працювати технологом у ковальсько-пресовий цех Донецького заводу точного машинобудування. Наполегливість, дисциплінованість і відповідальність Юрія Антоновича, а також його захоплення талантом ковалів, майстерністю пресувальників сприяли швидкому зростанню його професійності. Згодом він став начальником технічного бюро, а за деякий час отримав нове призначення — посаду заступника начальника цеху. Ю. Дарда із вдячністю згадує своїх учителів у цей період самостановлення: А. П. Медяника, Ф. Ф. Філімонова, П. В. Жаркова, А. Н. Бухтіярова, І. К. Скачка.

З 1983 р. Юрій Антонович займається науковою роботою, працює науковим співробітником Донецького фізико-технічного інституту Академії наук України, набуваючи досвіду дослідницької й експериментальної роботи. Здобуті знання в інституті він активно застосовує у науково-технічних проектах галузевої лабораторії Міністерства оборонної промисловості. Його наукова діяльність дала конкретні практичні результати — Юрій Антонович став співавтором більше 30 наукових публікацій.

З 1994 р. Юрій Антонович займається підприємницькою діяльністю: організовує виробництва різального й деформівного інструменту, запасних частин до металургійного устаткування. А вже в 1997 р. засновує й очолює ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Еталон». За цей час стає співавтором більше 25 впроваджених винаходів. Пошуки привели винахідника до міжнародної спільноти науковців, і він стає учасником міжнародних конференцій у Йокогамі (Японія) та Флоренції (Італія). Згодом, у 2007 р., він організовує та керує ТОВ «НВК «ІНТЕХСЕРВІС», ТОВ «Композиційні тугоплавкі матеріали», ТОВ «ЕНКІ Сучасні традиції будівництва».

Юрій Антонович зізнається, що стіни рідного інституту дали йому більше, ніж просто знання. Передусім роки навчання були уроками людської гідності, професійності. Чи не тому він щоп’ять років бере участь в організації зустрічей випускників, які проходять на кафедрі за участю викладачів і керівництва інституту. Ювілеї інституту, кафедри, учених і викладачів неодмінно проходять за підтримки Юрія Антоновича.

«Через життя проходять добрі спогади про всіх викладачів і асистентів кафедри «Обробка металів тиском». Щира подяка їм за затишок і творчу атмосферу. Згадується і демократизм та повага до студентів В. М. Клименка, почуття гумору й маса життєвих спогадів П. В. Фірсова і В. К. Проурзіна, вимогливі, але справедливі й талановиті професіонали і педагоги Л. Н. Лесик, Л. М. Онищенко, Ю. М. Чуманов, турботливий О. А. Мінаєв.

Попри напружене підприємницьке і наукове життя, Юрій Антонович — добрий сім’янин, чуйний батько і дідусь. Протягом 36 років вірною супутницею у його житті стала дружина Тетяна. Найбільше досягнення подружжя — доньки Оксана і Галина, які подарували подружжю Дарда п’ятьох онуків. Обираючи майбутню професію, Галина орієнтувалася на здобутки батька і в 2001 р. закінчила металургійний факультет ДонНТУ.

Сумлінна професійна діяльність Юрія Дарди відзначена нагородами: ювілейною медаллю «50 років Калмицької СРСР», знаками «Творець» № 90 Департаменту інтелектуальної власності та «За сприяння розвитку науки» до 90-річчя НАН України.

Життєве кредо Юрія Анатолійовича: «Не перемагай зло злом, а перемагай зло добром».



< Дебелий Володимир Леонідович   |   зміст   |   Детюк Сергій Вікторович >